ładowanie...

Nowe limity uczestników imprez sportowych (aktualiacja)

25 lipca 2020 zmienione zostało Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Oto najważniejsze zmiany:

  1. Limit uczestników w treningach i wydarzeniach sportowych wynosi 250 osób. Dotyczy to tylko zawodników, do limitu nie wlicza się organizatorów, sędziów, ochrony i innej obsługi. Poza tym Ministerstwo Sportu uznało, że jeśli robimy zawody przez 3 dni, w każdym dniu w innej konkurencji lub kategorii, to jest to limit 250 na każdy dzień osobno. Nic więc nie stoi na przeszkodzie zrobić zawody na 250 juniorów w sobotę i 250 seniorów w niedzielę.
  2. Limit miejsc na widowni na stadionach i obiektach zamkniętych wynosi 50% miejsc. Dalej obowiązuje zasada siadania na co drugim miejscu i obowiązek noszenia maseczek. Co ciekawe imprezy na otwartym terenie muszą się odbywać bez publiczności.
  3. Na basenach zniesiono limit osób na 1 tor, a na hala basenowa może mieć 100% obłożenie. Wyjątek stanowią aquaparki, w których obłożenie nie może przekroczyć 75% pojemności obiektu.

Pełna treść Rozporządzenia jest tutaj, ale 7 sierpnia wydano nowe rozporządzenie, a powyższe straciło ważność.

Nowe rozporządzenie z 7.08.2020 (dostępne tutaj) wprowadziło pojęcie czerwonych oraz żółtych powiatów, na których wprowadzone są dodatkowe obostrzenia.

Przeczytaj też o aktualnych przepisach dotyczących prowadzenia zajęć w klubach sportowych.