ładowanie...

 

Jestem instruktorem sportu, trenerem taekwon-do, prowadzę klub sportowy i organizuję obozy. Piszę ten blog, aby podzielić się z Wami swoim doświadczeniem oraz zdobywać w ten sposób nową wiedzę.

W każdej wyszukiwarce pod hasłem „trener” wyskoczy Ci jakiś trener personalny. Kiedy z kolei wpiszesz „coach” znajdziesz masę ludzi zajmujących się rozwojem osobistym. W obu przypadkach słowo „trener” jest mocno wypaczone. Dla mnie instruktor, to ktoś, kto uczy sportu, a trener, to człowiek który przygotowuje zawodnika do rywalizacji sportowej.

Ten blog powstał z myślą o usystematyzowaniu wiedzy, którą musi się posługiwać każdy instruktor i trener. Ta wiedza w sieci jest bardzo porozrzucana lub jej brakuje. Wymyśliłem sobie, że tą wiedzę pogrupuję w bloki tematyczne.

Trener – tu będzie o metodyce prowadzenia treningu. Będzie też o organizacji pracy instruktora i trenera.

Klub – to z kolei dział dla tych, którzy organizują swoją działalność instruktorską. Pojawią się tu tematy związane z przepisami, zarządzaniem czy też pozyskiwaniem funduszy.

Obóz – wielu instruktorów prowadzi lub zamierza prowadzić wypoczynek na sportowo i w zimie i w lecie. Zgrupuję tu najważniejsze podpowiedzi, jak zorganizować legalny i bezpieczny obóz sportowy.

Zawodnik – ten segment dotyczyć będzie relacji na linii zawodnik – trener – rodzic. Tu będzie nieco o psychologii sportu, czy o pedagogice od strony praktycznej. Pojawią się inspiracje w postaci recenzji oraz wywiadów.

 

2 thoughts on “No to zaczynamy!

  1. Małgorzata pisze:

    Cześć! Dzięki za stworzenie takiego bloga – inspiruje mnie do działania. W końcu spotykam się z racjonalnym, a niestety rzadko spotykabym w Polsce podejściem do treningów, szkoleń i sportu.

    1. Dzięki! Cieszę się, że Ci się podoba!

Komentowanie zostało wyłączone.