ładowanie...

Mam marzenie, a Ty możesz mi pomóc w jego realizacji

Mam takie marzenie, że żyjemy w kraju zdrowych, wysportowanych i szczęśliwych ludzi. Pragnę, żeby uprawianie sportu spotykało się ze wsparciem i zrozumieniem rodziny, nauczycieli w szkole, szefów i współpracowników. Żeby sport uprawiały szerokie rzesze dzieci, rodziców i dziadków.

Co możemy osiągnąć?

Kiedy pisałem post Jak Islandia dzięki sportowi i rodzicom rozwiązała problem uzależnień u młodzieży dały mi do myślenia pewne statystyki. Po wdrożeniu programu profilaktycznego liczba dzieci i młodzieży uprawiających czynnie sport praktycznie podwoiła się. Zdaję sobie sprawę, że dzieląc się swoją wiedzą pomagam w ten sposób swoim lokalnym konkurentom. Ale z drugiej strony wiem, że miejsca na rynku jest dla wszystkich.

Tworząc ten blog zapisałem się do wielu grup dyskusyjnych z różnych dyscyplin sportu. Jestem pod wielkim wrażeniem fachowości polskich instruktorów i trenerów. Tej fachowości dotyczącej znajomości swojej dyscypliny, środków treningowych i wszystkiego, co się wiąże z kompetencjami technicznymi czy taktycznymi.

Z drugiej strony mam kontakt z wieloma trenerami. Bardzo rzadko rozmawiamy o tym, jak nauczyć podopiecznego jakiejś techniki czy coś w nim wytrenować. Dużo częściej dyskutujemy o tym, jak prowadzić trudne dzieci, jak organizujemy swoje kluby, jak pozyskujemy nowych ćwiczących, gdzie i jak robimy obozy.

Stąd na blogu pojawiają się posty dotyczące pedagogiki, organizacji pracy, przepisów prawa, finansów i tym podobne. Chciałbym, żeby ten blog podniósł kompetencje polskich instruktorów właśnie w tych kwestiach. Żal byłoby stracić zbudowany przez lata klub z powodu braku świadomości istnienia jakiegoś przepisu. A rozwój kompetencji pedagogicznych z kolei pomoże lepiej wykazać się trenerowi będącemu ekspertem w swoim sporcie.

 

Pierwsze miesiące na blogu

Instruktor Sportu zadebiutował 3 sierpnia 2020 roku, czyli ponad 5 miesięcy temu. Tworząc go zastanawiałem się, czy uda mi się stworzyć coś co ma w sobie jakąś realną wartość. Zastanawiałem się, czy znajdę inspirację do pisania ciekawych postów oraz czy wystarczy mi determinacji do tego, aby systematycznie publikować wpisy.

W tym czasie udało mi stworzyć 36 artykułów. Najpopularniejszymi były te dotyczące dotacji, przepisów prawnych oraz wywiad z mamą łyżwiarki figurowej. Nie byłem pewny, czy potrafię pisać regularnie, ale jak widać udaje mi się publikować średnio jeden nowy post w tygodniu. Bardzo mi zależy na tym, aby były to posty merytoryczne, stąd czasem na niektóre trzeba dłużej poczekać.

Liczba odwiedzających tego bloga urosła z zera do 2 270 osób w grudniu. Fanpage Instruktor Sportu na Facebooku ma 447 polubień. Na newslettera zapisała się jeszcze mało imponująca liczba 16 osób. Wiem, że ten newsletter trochę zaniedbuję, ale obiecuję się poprawić.

To wszystkie te dane potwierdzają, że to, co robię komuś się przydaje. Bardzo jestem z tego powodu szczęśliwy. Jestem wdzięczny w wszystkie informacje zwrotne, maile, wiadomości i telefony, które od Was otrzymuję. Nawet zdarza mi się na niektóre odpisywać…

 

Pomóż mi rozwijać bloga

Jeśli doczytałeś do tego miejsca, to prawdopodobnie interesuje cię to, o czym piszę. Dlatego proszę cię o pomoc w rozwoju mojego bloga. Oto kilka sposobów, dzięki którym mój blog urośnie:

Newsletter – zapisując się będziesz od czasu do czasu otrzymywać powiadomienia o najnowszych postach. Sam nie lubię spamu, więc mailing ograniczam. Tym nie mniej liczba subskrybentów świadczy o sile bloga.

Komentarze – możesz je robić na dwa sposoby. Jest opcja skomentowania posta bezpośrednio na blogu. Taki komentarz wymaga mojego zatwierdzenia, ale ukaże się na pewno, jeśli tylko nikogo nie obraża. Większe dyskusje toczą się na facebookowym fanpejdżu i zachęcam do udziału w nich.

Udostępnienia – to najlepsza metoda poszerzania grona odbiorców. Jeśli uznasz, że jakiś wpis jest warty rozpowszechnienia, to śmiało udostępnij go na swoim wallu, roześlij do znajomych lub wyślij link do swoich podopiecznych. Przy kopiowaniu treści proszę tylko o podanie źródła – mojej strony.

Tematy – na pewnym etapie będzie to dla mnie wielka pomoc. Jeśli jest jakiś temat, na którego temat chciałbyś przeczytać to wyślij mi mailem. Jeśli tylko będę się czuł kompetentny, to chętnie go podejmę. A jeśli znasz jakąś ciekawą osobę, w którą warto przeprowadzić wywiad, to również poproszę o kontakt. Jestem też bardzo otwarty na gościnne wpisy innych blogerów.

Linki – czasami przy niektórych postach pojawiają się linki afiliacyjne. Jeśli rozważasz zakup omawianej przeze mnie książki, produktu czy też szkolenia skorzystaj z załączonego linka. Najczęściej umożliwią ci znalezienie najlepszej oferty w całym internecie. Jeśli zdecydujesz się coś kupić, drobna kwota zasila moje konto, dzięki czemu stać mnie będzie na utrzymanie serwera i rozwój bloga.

 

Podziękowania

Instruktor Sportu powstał dzięki zaangażowaniu wielu osób. Jedni zaangażowali się w proces jego stworzenia, a kolejni pomogli mi przy kolejnych publikacjach. Z tego miejsca chciałbym podziękować:

  • Piotrowi, który zawsze szybko i sprawnie stawia mi strony internetowe i czuwa nad ich prawidłowym działaniem.
  • Mojej żonie Magdzie, a także Rafałowi, Karolinie, Magdalenie i wielu innym, którzy pomagają mi w korekcie tekstów.
  • Joannie, Jarkowi, Emilowi, Tomowi, Magdalenie i wszystkim innym, którzy podrzucają mi tematy.
  • Wszystkim komentującym na stronie i facebooku, udostępniającym i lajkującym moje wpisy i posty.

Jeśli chciałbyś się ze mną skontaktować – możesz to zawsze zrobić do mnie maila na adres mikolaj@instruktorsportu.pl lub prywatną wiadomość w Messengerze.